Традиційні українські прикраси з срібними елементами

Традиційні українські прикраси з срібними елементами
Якщо ви захочете захопитися самим естетичним і яскравим національним костюмом, відкрийте зображення з українським вбранням. Про вишитих сорочках і великих вінках як про частинах традиційного способу знає весь світ. Але цілісний зовнішній вигляд неможливо уявити без ювелірних виробів. Наша компанія «Каталог срібла України» впевнена: за красу, буяння фарб і великій кількості елементів, що відповідають за колорит, українські прикраси можуть позмагатися за першість серед аксесуарів з виробами інших народів.
Жіночі нашийні прикраси
Традиційний костюм українки буде неповним без прикраси на шию. Юні дівчата й заміжні жінки носили намисто – прикраса з коралових і металевих намистин і монет. По цьому виробу визначалося соціальне становище: пишні намисто вказували на багатство їх власниці. Намисто заможної дівчини могло включати вражаючі 15 ярусів намистин і срібла. Також українки носили повністю металеві прикраси:
-
Згарди.
Гуцульське прикраса, яке виконувало функцію оберегу. Невід'ємний елемент виробу – литі хрестики.
-
Шелест.
Також носили в основному гуцулки. Шелест складався з невеликих дзвіночків круглої форми. Коли власниця прогулювалася, намисто дзвеніли, привертаючи увагу.
-
Гривня.
Відомо, що перша варіація з'явилася ще в Х столітті. Короткий срібне намисто, головна деталь якого нагадує півмісяць. На ньому ювеліри виконували незвичайні візерунки. Прикраса було важким і вважалося статусним.
Чоловічі і жіночі сережки
Каждый из нас видел изображения казаков, по которым можно убедиться: не только женщины носили серебряные серьги. Полумесяц – традиционный символ свободы у казаков, который мог многое поведать о семье своего хозяина:
-
В левом ухе – парень один у одинокой матери.
-
В правом указывала на то, что владелец – последний мужчина в роду.
-
В обоих – у родителей собственника нет других детей.
Женщины не отставали и просто обожали носить серебряные серьги. Украинки были уверены, что их звон гонит прочь злых духов и может устранить головную боль.
Срібло 925 проби виконувалася у формі бубликів, місяців і півмісяців. Відомі різні флористичні мотиви і образи тварин: були популярні сережки у вигляді незабудок і змійок.
Заміжні жінки та літні дами одягали плоскі моделі, а молоді красуні носили дуті. Іноді до прикрас кріпили спеціальні срібні підвіски. Традиційні прикраси настільки гарні, що їх популярність не знижується і сьогодні.
- Як носити срібну каблучку, щоб воно не спадало?Іноді трапляється так, що ми дуже вподобаємо прикраси. Від цього їх стає дуже боляче втрачати. Іноді втрата ювелірного виробу неминуча, наприклад, якщо ви плаваєте в прохолодній воді, або коли миєте руки з милом...Повна версія статті